ପ୍ରତି 6 ମାସରେ ଗୋଟେ ଦିନ , ଭାରତୀୟ ଆର୍ମୀ ସହ ଦିନ କାଟୁଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ : କରୁଥିଲେ ଏହି କାମ

susha

ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନୟର ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଚିହ୍ନ ଛାଡିଥିବା ସୁଶାନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ମୃତିରେ ସୀମିତ ରହିଛନ୍ତି। 14 ଜୁନ୍ ରେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ଦେଇଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତ କେବଳ ଜଣେ ଅଭିନେତା ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଜଣେ ଦେଶପ୍ରେମୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ, ଯିଏ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଏକ ଦୃଢ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ସର୍ବଦା ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଜଣେ ଉତ୍ତମ ଅଭିନେତା ହେବା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଜଣେ ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ଯିଏ ନିଜକୁ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ |

sushhhh

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନର ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ, “ଭାରତୀୟ ସେନା ପରି ଲାଇଭ୍”। ସେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସହିତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ | ହଁ, ତାଙ୍କର ‘ରାଇଫଲ୍ ମ୍ୟାନ୍’ ନାମକ ଏକ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା , ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭାରତୀୟ ଆର୍ମୀ ରୁପରେ ଦେଖା ଦେଇଥାନ୍ତେ |

sush

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ଭାରତୀୟ ସେନା ସହିତ ବହୁ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ସମାନ ଚିତ୍ର ଅଧିକ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି | ସେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସୁଟିଂ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସହିତ ବିତାଇଥିବା ସମୟ ବିଷୟରେ ସେ କହିଥିଲେ- ‘ମୁଁ ସେନା ସୌନିକମାନଙ୍କ ସହିତ 6 ମାସରେ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ବିତାଇବା ଉଚିତ୍। ସେମାନେ ଯାହା ଭାବନ୍ତି ସେଥିରୁ ସେମାନେ କିଛି ଶିଖିପାରିବେ | ଯଥାସମ୍ଭବ, ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମ୍ମାନ ସହିତ ସେବା କରିପାରିବି |

sushhhaaa

ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ପଢି ଏହା ବୁଝିହେବ ଯେ ଦେଶ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ନାଗରିକ ହେବାର ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ରାଇଫଲ୍ ମ୍ୟାନ୍’ ରିଲିଜ୍ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ବର୍ଷ ଥିଲା 2019 | କେହି ଭାବି ନଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଏତେ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଦୁଃଖିତ, ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଭାରତୀୟ ସେନାର ଲୋକ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସହିତ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ | ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିତରେ ଦେଶ ପାଇଁ ମରିବାର ଏକ ଉତ୍ସାହ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଅନୁପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ କାହିଁକି ନେଇଛି ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ କମ୍ପିତ କରୁଛି। ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

susharny

ତେବେ ଏହି ଭଳି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଲାଇକ ଅଫସନରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ , ଏହାକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *