ଲକଡାଉନ ରିଟନ : ଆଜି ମୋଦି ସରକାର ନେବେ ବଡ ନିଷ୍ପତି , ପୁଣି ହୋଇପାରେ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଲକ ଡାଉନ !

ଆଜି ଏବଂ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲଗାତାର ଦୁଇ ଦିନ ଦେଶର ସମସ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ। କରୋନା ରୋକିବା ଏବଂ ଏଥିରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ | ଏହି ବୌଠକ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୌଣସି କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ଜୁନ୍ 1 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅନଲକ୍ ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନୂତନ କରୋନା ମାମଲାରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। ଏହି 16 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମହାମାରୀ ମୃତ୍ୟୁର ବେଗକୁ ଧରିଛି, କାରଣ ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ମାନଦଣ୍ଡର ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଧାରଣା ରହିଛି ଯେ ଏକ ଅନଲକ୍ ଖେଳ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଦେଶରେ ଅଧିକ କଡା ଲକଡାଉନ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦେଶରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଏହି ଧାରଣା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି।

modi

ଏହି ସମୟରେ, ଇକୋନୋମିକ୍ ଟାଇମ୍ସ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ସହରୀ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଦେବାକୁ କହିପାରିବେ। ଖବରକାଗଜରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସହରାଞ୍ଚଳ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ରେ ଘର ଦ୍ୱାରରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ତଥା ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ମୁଖ ମାସ୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇପାରିବେ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ନିକଟ ଅତୀତରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମତାମତ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

modi2

ଖବରକାଗଜର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବୌଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ମାଗିପାରିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଆଧାରରେ ଏକ ସାଧାରଣ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ। ପୁନର୍ବାର ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରିବାକୁ କୌଣସି ଯୋଜନା ନାହିଁ | ସଂକ୍ରମଣକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଚାବି ହେଉଛି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଗ୍ରହଣ କରିବା। ”

ହଁ, ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଆମେ ଏବଂ ଆପଣ 68 ଦିନର ଲକଡାଉନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଆଉ କିଛି ଦିନ ଲାଗେ, ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ କାଟି ଦିଆଯିବ | ସର୍ବଶେଷରେ, ଜୀବନ ଅଛି | ଏବଂ ହଁ, ମୋଦୀ ସରକାର କିଛି ବଡ ନିଷ୍ପତି ନେଇ ପାରନ୍ତି , ତେବେ ଦେଖାଯାଉ ସ୍ତିତି କଣ ହେଉଛି ,

lockdown4

ତେବେ ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁ ବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ ରେ କ୍ଲିକ କରି ଆମକୁ ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ , ଏହାକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାର୍ୟ୍ୟ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *