ପୁଣି ମୋଦି ଦେବେ ମାଗଣା ଗ୍ୟାସ , ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ ଆପଣ

modii

ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସହିତ ଲଢୁଛି। ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ୟାକେଜ୍ (PMGKP) ଅଧୀନରେ 34,800 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ 4.5 କୋଟି ଉଜୱାଲା ହିତାଧିକାରୀ ମାଗଣା ଏଲପିଜି ବଣ୍ଟନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ 14.2 କିଲୋଗ୍ରାମର 3 ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ | ମୋଦୀ ସରକାର ପ୍ରଥମ ରିଲିଫ ପ୍ୟାକେଜରେ 1.7 ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ୍ ଗୋଟିଏ ମାସରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସିଲିଣ୍ଡର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଦିଆଯିବ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର 5 କିଲୋଗ୍ରାମ ସିଲିଣ୍ଡର ଅଛି ସେମାନେ 3 ମାସରେ 8 ଟି ସିଲିଣ୍ଡର ମାଗଣାରେ ପାଇବେ | ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରଛୁ ଯେ ଏହି ଉଜୱାଲା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହିଁ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନାରେ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ।

gas-cylinn

ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଏକ ମାସ ବାକି ଅଛି। 3 ମାସ ପାଇଁ ମାଗଣା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ପାଇବା ପାଇଁ ଜୁନ୍ ହେଉଛି ଶେଷ ମାସ | ଏହା ଏହି ମାସ ଶେଷରେ ଶେଷ ହେବ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଏହି ସ୍କିମ୍ ପାଇବାକୁ, ଆପଣଙ୍କର ଏକ ବିପିଏଲ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ବିପିଏଲ୍ ରେସନ୍ କାର୍ଡ ଅଛି ଯାହାକି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ କିମ୍ବା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ସଭାପତିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଅନୁମୋଦିତ | ଫଟୋ ID ରେ ଆଧାର କାର୍ଡ, ଭୋଟର ID ରହିବା ଉଚିତ | ଏକ ପାସପୋର୍ଟ ସାଇଜ୍ ଫଟୋ, ରେସନ କାର୍ଡର ଫଟୋଗ୍ରାଫି, ଗେଜେଟେଡ୍ ଅଫିସର (ଗେଜେଟେଡ୍ ଅଫିସର) ଦ୍ୱାରା ଆତ୍ମ-ଘୋଷଣା, LIC ପଲିସି, ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଏବଂ ବିପିଏଲ ତାଲିକାରେ ନାମ ଛାପିବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ |

gas-price

ଏହି ସ୍କିମ୍ ଲାଭ କରିବାକୁ, ଆପଣ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଉଜୱାଲା ଯୋଜନାର ୱେବସାଇଟରୁ ଫର୍ମ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ନିକଟସ୍ଥ ଏଲପିଜି କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆପଣ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ | ବିପିଏଲ ପରିବାରର ଯେକୌଣସି ମହିଳା ଗ୍ୟାସ ସଂଯୋଗ ପାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ KYC ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିକଟତମ LPG କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ତେବେ ଏହି ଭଳି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *