ଖେଳୁ ଖେଳୁ ପ୍ରେସର କୁକରରେ ଫସିଗଲା ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡ , ଆଉ ତା ପରେ ଜାହା ହେଲା

childdd

ବର୍ଷକର ଛୁଆଟିଏ। ଘର ଅଗଣାରେ ଖେଳୁଥିଲା। ହେଲେ ଖେଳରୁ ଖେଳରୁ ଘଟିଲା ଅଜବ କାଣ୍ଡ। ଛୋଟ ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡରେ ପଶିଗଲା ପ୍ରେସରକୁକର।  ଗୁଜରାଟର ଭାବନଗରରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡକୁ କାଢିବା ପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକେ ବହୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ହେଲେ କାଢି ପାରିନ ଥିଲେ। ଶେଷରେ ପ୍ରେସରକୁକର ସହ ପିଲାଟିକୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲେ। ହେଲେ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ଫେଲ ମାରିଥିଲେ। ଶେଷରେ ବାସନ କାଟୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିବା ପରେ ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡକୁ ପ୍ରେସର କୁକର ଭିତରୁ ବାହାର କରାଯାଇ ପାରିଥିଲା।

childd

ପିଲାଟି ଏକ ବର୍ଷର ଅଟେ | ପରିବାର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳିବାବେଳେ ସେ ପ୍ରେସର କୁକରକୁ ହେଲମେଟ ତିଆରି କରି ତା ’ଭିତରେ ମୁଣ୍ଡ ରଖିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଘଟଣାରେ ପରିବାର ପ୍ରଥମେ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ କାଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା। ଅସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସାର୍ ଚା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଅର୍ଥୋପେଡିକ୍ ଠାରୁ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ କାଢିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ | କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏକ ହାଣ୍ଡି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଡାକିଲେ, ଯିଏ କଟର ସାହାଯ୍ୟରେ କୁକରକୁ କାଟି ଶିଶୁଟିର ମୁଣ୍ଡ ବାହାର କରି ନେଇଥିଲେ।

chillldd

ହସ୍ପିଟାଲର ପ୍ରଶାସକ ହାର୍ଦିକ ଗାଥାନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୁରା ପ୍ରୟାସରେ ଝିଅଟି ଆଘାତ ପାଇ କପାଳ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଝିଅଟିକୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣରେ ରଖାଯାଇଛି। ଏହା ଦେଖାଯିବ ଯେ ମସ୍ତିଷ୍କ କିମ୍ବା ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | ଯଦି ସବୁ ଠିକ ଥିବ ତେବେ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯିବ।

ଏହି ଭଳି ଖବର ସର୍ବପ୍ରଥମେ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *