କୁକୁଡ କାମୁଡିବାର 100 ପ୍ରତିଶତ ଚିକିତ୍ସା , ମାତ୍ର 10 ଟଙ୍କାରେ ହୁଅନ୍ତୁ ସୁସ୍ତ

dog-bite

ଯଦି କେବେ ଘରୋଇ କୁକୁର କାମୁଡିଥାଏ ତେବେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ପାଗଳ କୁକୁର ହେଉଛି ସମସ୍ୟା | ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ରାସ୍ତାର କୁକୁରକୁ କାମୁଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଆଯାଇଛି କି ନାହିଁ, ଯଦି ସେ କାମୁଡ଼ନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବେ, ତେବେ ସେ 14 ଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବେ, ସେ ଏହାକୁ ପେଟରେ ମଧ୍ୟ ରଖିବେ, ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟ ଦିଏ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ହୁଏ | ଅତିକମରେ 50000 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଥର, ଗରିବ ଲୋକଟିର ମଧ୍ୟ ତାହା କରି ପାରେ ନାହିଁ | କୌଣସି କୁକୁରକୁ କାମୁଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପାଗଳ କୁକୁରକୁ କାମୁଡ଼ନ୍ତୁ, ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଭଲ ହେବ, କେବଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏହି ଔଷଧ ଦିଅନ୍ତୁ |

dogg

ଓଷଧର ନାମ ହେଉଛି ହାଇଡ୍ରୋଫୋବିନମ୍ 200 (ଆପଣ ଏହାକୁ ହୋମୋପାଥିକ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରୁ ପାଇବେ) ଏବଂ ଏହା 10-10 ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଜିଭରେ ତିନି ବୁନ୍ଦା ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | କୁକୁର ତୁମକୁ ଯେତେ କାମୁଡ଼େ ନା କାହିଁକି, ଏହି ଦାବି ଦିଅ ଏବଂ ଭୁଲିଯାଅ ଯେ ତୁମକୁ ଏକ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ଓଷଧକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣଠୁ ଦୁରରେ ଏବଂ ରେଫ୍ରିଜରେଟରରୁ ରଖି କରିବାକୁ ପଡିବ | ରାବିସ୍ ରୋଗ କେବଳ ପାଗଳ କୁକୁରର କାମୁଡ଼ିବା ଦ୍ବାରା ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ସାଧାରଣ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ରାବିସ୍ ହୁଏ ନାହିଁ।

ଯଦି ବୁଲା କୁକୁରମାନେ କାମୁଡିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ମନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଦାବି ଦେଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ କିଛି ହୁଏ ନାହିଁ | ତାହା ହେଉଛି ଆମର ମନର ଅବସ୍ଥା ଯାହା ଆମକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ କିଛି ଭୟ ଡାକ୍ତରମାନେ ରଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ନେବାକୁ ପଡିବ | ସମସ୍ତଙ୍କର ଶରୀରରେ ବହୁତ ପ୍ରତିରୋଧ ଥାଏ, ଯଦିଓ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବା କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଲାଳ ଆମ ଶରୀରକୁ ଯାଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ଆମ ରକ୍ତରେ ବହୁତ କିଛି ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ |

doggg

କିନ୍ତୁ ଯେହେତୁ ଆମ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହ ଅଛି, ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ 20000-50000 ଖର୍ଚ୍ଚ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନଥାଉ, ସେହି ସମୟ ପାଇଁ ଆମେ ଏହି ଔଷଧ ଖାଇବାକୁ କହିଛୁ | 10-10 ମିନିଟରେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ବୁନ୍ଦା ଜିଭରେ ତିନିଥର ପକାନ୍ତୁ | ଏହି ଓଷଧ 30 ମିନିଟରେ କାମ କରିବ , ଆପଣଙ୍କର ଆଉଥରେ ଅବଗତ ପାଇଁ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ ଔଷଧର ନାମ ହେଉଛି ହାଇଡ୍ରୋଫୋବିନମ 200 .

ତେବେ ଏହା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ରୁପେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦରକାରୀ ଖବର , ଏହାକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ , ତଳେ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *