ଏହି ବାଳକର ପଛରେ ବାହାରିଛି ଲାଙ୍ଗୁଡ , ହନୁମାନ ଭାବି ପୁଜା କରୁଛନ୍ତି ଲୋକ ମାନେ

hanu

ଭାରତ ଏକ ଧାର୍ମିକ ଦେଶ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଧର୍ମ ଏଠାରେ ପୂଜା କରାଯାଏ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁ ନିଜାମପୁରରେ ଆଜିକାଲି ଏକ ଶିଶୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱାସର ପ୍ରତୀକ ପାଲଟିଛି। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ହନୁମାନଙ୍କ ଅବତାର ଭାବରେ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଶିଶୁର ଅଣ୍ଟା ନିକଟରେ ମୋଟା କେଶ ବଢିଛି, ଯାହାକୁ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ଏକ ଲୀଙ୍ଗୁଡ ବନେଇ ଦିଆଯାଇଛି |

ଶିଶୁର ଗାଣ୍ଡିରେ ଲାଞ୍ଜ:

ଇଂରାଜୀ ୱେବସାଇଟ୍ ଡେଲି ମେଲରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ନିଜାମପୁର ଗାଁର-ବର୍ଷର ଶିଶୁର ନାମ ଅମର ସିଂ। ଅମରଙ୍କ ପିତା ଅଜମର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମରଙ୍କ ଜନ୍ମ ସହିତ ତାଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ପାଖରେ ଟିକିଏ କେଶ ଥିଲା, ଯାହା ବୟସ ବଢିବା ସହିତ ବଢିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ ଫୁଟ ଲମ୍ବା ହୋଇଗଲେ ଯେ ସେମାନେ ଏକ ଲାଙ୍ଗୁଡ ଗଠନ କରି ଦେଲେ | ଶିଶୁର ପିତା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବଳ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ଏହି କେଶଗୁଡ଼ିକୁ କାଟୁ  ନାହାଁନ୍ତି |

boy2

ଏହାର କାରଣ କ’ଣ:

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଘର ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସର ବିପରୀତ ଭାବରେ, ‘ସ୍ପାଇନା ବିଫିଡା’ ନାମକ ଏକ ଔଷଧୀୟ ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ଶିଶୁର ଗାଣ୍ଡି ଉପରେ କେଶ ବଢିଥିଲା ବୋଲୁ ଦାବି ହୋଇଛି । ଏହା ଜନ୍ମ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ରୋଗ | ଯେତେବେଳେ ଏହା ମେରୁଦଣ୍ଡର ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ହାଡଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବିକଶିତ ହୁଏ ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ, ଶରୀରର ପଛ ଭାଗରେ କେଶ ବଢିବା ଆରମ୍ଭ କରିପାରେ | ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ପକ୍ଷାଘାତର କାରଣ ହୁଅନ୍ତି |

boyy

ତେବେ ଏହା କୌଣସି ରୋଗ ହେଉ ବା ଚତ୍ମକାର , ଲୋକ ମାନେ ସେହି ବାଳକକୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଅବତାର ମାନୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଏହି ଭଳି କିଛି ଭଳ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହାକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାନ୍ତୁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *