କେମିତି ହୋଇଥାନ୍ତି P ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ନାମର ଲୋକମାନେ , କଣ ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନାମ ର ଆରମ୍ଭ କି

ple

କୁହାଯାଏ ଯେ ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ତାଙ୍କ ରାଶିର ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥାଏ | ହଁ, ନାମର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ଦ୍ୱାରା ଏହା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ପରିମାଣ କେତେ ହେବ, ସେଥିପାଇଁ ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନରେ ତାଙ୍କ ନାମର ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି |

ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ବିଶେଷ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାର ନାମ ଇଂରାଜୀରେ P ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ | ଯଦି ତୁମର ନାମ କିମ୍ବା ତୁମର ନିକଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଏହି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ତେବେ ତୁମକୁ ଏହି ସୂଚନା ଥରେ ପଢିବାକୁ ପଡିବ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜଣାଇବା, ଯାହାର ନାମ ଏହି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ |

pp

୧। ପ୍ରକୃତି .. ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନାମ ଏହି ଅକ୍ଷର ଆରମ୍ଭ କରେ, ସେମାନଙ୍କ ମନ ପ୍ରାୟତ ବିବ୍ରତ ହୁଏ | ତାହା ହେଉଛି, ତାଙ୍କ ମନରେ ସବୁବେଳେ କିଛି ଚାଲିଥାଏ | ଯଦିଓ ଏହି ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ ଶାନ୍ତ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେମାନେ ଯେତେ ଦୁଃଖିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଏହା ସହିତ, ଏହି ଲୋକମାନେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସୀ | ଯଦିଓ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ମନ ଅଶାନ୍ତ ରହିଥାଏ, ତଥାପି ସେମାନେ ଏକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

୨। ବୃତ୍ତି .. ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନାମ ଏହି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପସନ୍ଦ ଥାଏ, ତଥାପି ସେମାନେ ପ୍ରାୟତ ଭୁଲ ବିକଳ୍ପ ବାଛନ୍ତି | ଏହା ହେଉଛି ଏକ କାରଣ ଯେ କଠିନ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ, ଏହି ଲୋକମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ଝୁଣ୍ଟିବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ହତାଶ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ଦୃଢ ଭାବରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି |

p2

3 ପ୍ରେମ .. ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ନାମ ଏହି ଅକ୍ଷରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ସେମାନେ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ରୂପରେ ସୁନ୍ଦର | ଏହିପରି, ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରେମ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ, ତଥାପି ଏହି ଲୋକମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନସାରା ଖେଳନ୍ତି |

4 ଗୁଣବତ୍ତା .. ଏହି ଲୋକମାନେ କେବଳ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ବହୁତ ଭଦ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ହଁ, ତେଣୁ ସେମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଖୁସି ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେମାନେ କାହା ସହିତ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଶୁଣନ୍ତି | ତଥାପି, ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରହସ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି |

ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯଦି ତୁମର ନାମ ଏବଂ ତୁମର ନିକଟତମ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଅକ୍ଷର ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ତେବେ ତୁମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ସୂଚନା ପସନ୍ଦ କରିବ ଏବଂ ଆମେ ଆଶା କରୁ ଯେ ଆମେ ତୁମ ବିଷୟରେ ଯାହା କହିଛୁ ତାହା ସତ୍ୟ ହେବ | ତେବେ ଏହି ଭଳି କିଛି କଥା ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେହିଁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ , ଏବଂ ତଳେ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *