ଘରେ ରହି ପଢୁଥିବା ପିଲାଙ୍କୁ ମୋଦି ଦେଉଛନ୍ତି 4000 କଲରସିପ , କଣ ରହିଛି ପୁରା ସତ , ଜାଣନ୍ତୁ

modi-digital-

ଯଦି ଆପଣ ହ୍ବାଟସପ ରେ ଏପରି ବାର୍ତ୍ତା ପାଇଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ଇଂରାଜୀ ମଧ୍ୟମ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଘରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ପଢିବା ପାଇଁ 4,000 ଟଙ୍କା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା କେବଳ ଗୁଜବ। ଏହାକୁ ସତ୍ୟ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଭାରତ ସରକାର ଏଭଳି କୌଣସି ବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁନାହାଁନ୍ତି। ପିଆଇବି ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ ଏହା କହିଛି ଏବଂ ସରକାର 4000 ଟଙ୍କା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଖବରକୁ ମିଥ୍ୟା ଖବର କୁହାଯାଏ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୀତି / ଯୋଜନା / ବିଭାଗ / ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବିଷୟରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟର ପ୍ରସାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ PIB ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଏକ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ କହିଛି ଯେ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଭାରତ ସରକାର ଇଂରାଜୀ ମାଧ୍ୟମ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଘରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ପଢିବା ପାଇଁ 4000 ଟଙ୍କା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଲୋକମାନେ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବାର୍ତ୍ତା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଆବେଦନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି | ଏହି PIB ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏପରି କୌଣସି ଯୋଜନା ଚଳାଉ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଦାବି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା ଅଟେ।

pib

ଯଦି ତୁମେ ଏପରି ବାର୍ତ୍ତା ପାଇବ, ତେବେ ଦାବି ଏବଂ ଏଥିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କ୍ ନକଲି | ଏହିପରି ଲିଙ୍କ୍ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ଏବଂ କୌଣସି ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୂଚନାକୁ ଫର୍ମରେ ନେଇ ତୁମେ ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରିବ | ତେଣୁ ଠକମାନଙ୍କଠାରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ |

ଏହିପରି ସୂଚନା PIB ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ କୁ ପଠାଯାଇପାରିବ |

ସରକାରଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ଖବର ସତ କି ନକଲି ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ PIB ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍ ର ସାହାଯ୍ୟ ନିଆଯାଇପାରେ | ଜଣେ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍, ଟ୍ୱିଟ୍, ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟ କିମ୍ବା ହ୍ବାଟସ ଆପ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ର URL କୁ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ନମ୍ବର 918799711259 କୁ ପଠାଇପାରେ କିମ୍ବା ଏହାକୁ pibfactcheck@gmail.com କୁ ମେଲ କରିପାରିବ | ଏହା ପରେ PIB TEAM ଅର୍ଥାଥ ପବ୍ଲିକ ଇନଫରମେସନ ବ୍ୟୁର ଆପଣଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ସମସ୍ତ ସୁଚନା ପ୍ରଦାନ କରିବ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *