ମଜାଳିଆ ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଉତ୍ତର ; କେଉଁ ଜିନିଷ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଖରାରେ ବି ଶୁଖି ନଥାଏ

gk-qust

ଆଜି, ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ କିଛି ଆକର୍ଷଣୀୟ ପତ୍ରିକା ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରୀକ୍ଷାରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଛୁ, ଯାହାର ସୂଚନା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | କାରଣ ଯଦି ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇପାରେ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କିଛି କାମ ପାଇବେ | ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକ ଜାଣିବା ଦ୍ୱାରା, ଆପଣଙ୍କର ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଏହି କାରଣଗୁଡିକ ପାଇଁ, ସେମାନଙ୍କର ସୂଚନା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ | ତେବେ ଡେରି ନ କରି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣି ନେବା ସେହି ପ୍ରଶ୍ନ ଗୁଡିକୁ

qustiiom

ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଶୁଣିଥିବେ ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ଶୁଣିବା ପରେ ଲାଗୁଛି ଯେ ବୋଧହୁଏ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଭୁଲ ଅଟେ କିମ୍ବା କେହି ଥଟ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ଦେବୁ | ଚାଲ ଜାଣିବା |

1 ପ୍ରତିବର୍ଷ କାହାର ଜନ୍ମଦିନ ଆସେ ନାହିଁ? ଉତ୍ତର – 29 ଫେବୃଆରୀ ଲୋକଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆସେ ନାହିଁ |

2 କେଉଁ ଜିନିଷ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଖରାରେ ଶୁଖିପାରିବ ନାହିଁ? ଉତ୍ତର – ଝାଳ କେବେ ଶୁଖିଯାଏ ନାହିଁ , ଏହା ଆହୁରି ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ |

qustt

3  କେଉଁ ଫଳ, ମଧୁର ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ, ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହୁଏ ନାହିଁ? ଉତ୍ତର – ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମିଠା ଯାହା ବଜାରରେ ମିଳୁନାହିଁ |

4 ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଏହାର ନାମ ରଖିବ, ତାହା ଭାଙ୍ଗିବା କ’ଣ ? ଉତ୍ତର – ନାମ ନେବା ପରେ ନୀରବତା କିମ୍ବା ଶାନ୍ତି ଭାଙ୍ଗିଯାଏ |

5  କିଏ ଗୋଡ ବିନା ଦୌଡ଼େ ଏବଂ କେବେ ଫେରି ନଥାଏ? ଉତ୍ତର – ସମୟ ଗୋଡ ବିନା ଚାଲିଥାଏ, ଯାହା ଆଉ ଫେରି ଆସେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *