ଏହି ଗୋଟିଏ ଉପାୟରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ପୁଜା କଲେ ସବୁ ଦୁଃଖ ଦୁର ହୋଇଜିବ

odia-dipaa

ଏହି ଦୁନିଆରେ ପୁରା ଖେଳ କେବଳ ଭାଗ୍ୟର | ଯଦି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଭଲ, ତେବେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଖରାପ ଜିନିଷ ଭଲ ହୋଇଯାଏ | ସେହି ସମୟରେ, ଯଦି ଭାଗ୍ୟ ହଜିଯାଏ ତେବେ କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ତୁମ ଭିତରେ କେତେ ପ୍ରତିଭା ଭରିଥାଉ, କିମ୍ବା ତୁମେ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କର, କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରେ, ତେବେ ସବୁ ଜିନିଷ ଖରାପ ରହିଥାଏ | ତେଣୁ, ଜୀବନରେ ଭାଗ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଃଖ ଏହିପରି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଯାହା ଜୀବନରେ ଆସେ | ଯଦିଓ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନରେ ଏହି ଦୁଃଖର କମ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହଁ, ତେବେ ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ବୋଧହୁଏ ଖରାପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆମେ ଏହି ଦୁଃଖରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳକୁ ଯାଇପାରିବା |

sani

 

ଭଗବାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିବା ପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ପ୍ରତିକାର ଅତି ଶୀଘ୍ର କାମ କରିଥାଏ | ଶାନିଦେବଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେବତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯଦି ସେମାନେ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ କ୍ଷଣିକ ମଧ୍ୟରେ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଦୁଃଖକୁ ଦୁର କରିପାରିବେ | ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଏପରି ଏକ ବିଶେଷ ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଥରେ ଚେଷ୍ଟା କରି ଆପଣଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ କରିବ | ଶନିବାର ଦିନ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, ଶନିବାର ଶନି ଦେବଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ | ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଶାନିଦେବ ତୁମକୁ ଶୀଘ୍ର ଶୁଣନ୍ତି | ତେଣୁ ବିନା ବିଳମ୍ବରେ ଏହି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

ଏହି ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ, ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଶନିବାର ଦିନ ସକାଳୁ ଉଠି ଗାଧୋଇବେ | ଏହା ପରେ ଆମ୍ବ ପତ୍ର, ଏକ କଦଳୀ ପତ୍ର ଏବଂ ଏକ କଦଳୀ ପତ୍ର ନିଅନ୍ତୁ | ଏହି ତିନୋଟି ପତ୍ରକୁ ଶନି ଦେବଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରଖନ୍ତୁ | ଏବେ ପରେ ପତ୍ରରେ ତେଲ ଦୀପ ରଖନ୍ତୁ | କଦଳୀ ପତ୍ରରେ କଳା ତେଲ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମ୍ବ ପତ୍ର ଉପରେ ଏକ ଲାଲ୍ ପୂଜା ସୂତା ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଏକ ଥାଳିରେ ତେଲ ଦୀପ ଏବଂ କ୍ୟାମ୍ପୋର ଜଳାନ୍ତୁ ଏବଂ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆରତୀ କରନ୍ତୁ | ଆରତୀ ସରିଗଲେ ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଦିଅ, ତାପରେ ତିନୋଟି ପତ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଦିଅ | ଶେଷରେ ଏହାକୁ ନିଜେ ନିଅ |

sanii

ବର୍ତ୍ତମାନ ଶାନିଦେବଙ୍କୁ ତୁମର ସମସ୍ୟା କୁହ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରଣାମ କର | ଏହା ପରେ, ପିପଲ ପତ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିବା ତେଲ ପ୍ରଦୀପକୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଲିଭିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଳିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଶନି ମନ୍ଦିରରେ କଦଳୀ ପତ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିବା କଳା ତେଲ ମଞ୍ଜି ଦାନ କରିବା ସମୟରେ | ଏହା ପରେ ଆମ୍ବ ପତ୍ର ଉପରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଲାଲ ସୂତାକୁ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ | ଏହା ତୁମର ଭାଗ୍ୟକୁ ଦୃଢ କରିବ ଏବଂ ଶତ୍ରୁର ମନ୍ଦ ଆଖି ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ | ସମସ୍ତ ପତ୍ରକୁ ପ୍ରବାହିତ ନଦୀରେ ରଖନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଭୂମିରେ ପୋତି ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହି ସମାଧାନ ଆପଣଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ସମାପ୍ତ କରିବ ଏବଂ ଶୁଭଫଳ ଆରମ୍ଭ କରିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଖବରକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ନେଇପାରିବେ , ଏବଂ ତଳେ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *