30 ଅପ୍ରେଲ 2020 ଗୁରୁବାର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜିର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ :ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ଭଲ କାମରେ ପତି ସର୍ବଦା ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଜୀବନ-ସାଥୀ ସହିତ ଭଲ ବୁଝାମଣା ଜୀବନରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିବ | ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ସାଥୀ ସହିତ ଏକ ଖରାପ ସମ୍ପର୍କକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ | ବ୍ୟାୟାମ କରି ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ | ଆପଣ ହଠାତ୍ ଏକ ପୁରୁଣା ଯୋଜନାକୁ ହରାଇ ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |

ବୃଷ ରାଶି : ହନୁମାନ ଜୀ ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ, ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ | ତୁମର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାରେ ତୁମେ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବ | ତୁମର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅହେତୁକ ଉତ୍ସାହ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ଏକ ବିଶେଷ ଉତ୍ସବର ଲାଭ ପାଇବେ | ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଏବଂ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ମିଥୁନଙ୍କର ତୁମର ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ସହିତ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖ, ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମ ପାଖକୁ ଆସିବ | ବିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଏକ ପୁରୁଣା ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ | ଟଙ୍କା ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଜିଦ କାମ କରିବ ନାହିଁ | ଯଦି ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରର ବିଶେଷଜ୍ଞନ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ | ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ କ୍ୟାରିୟର କ୍ଷେତ୍ର ବାଛିବାବେଳେ ବହୁତ ସତର୍କ ଏବଂ ସତର୍କ ରୁହ | ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅଧିକ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କୁହନ୍ତୁ | ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ଟିକିଏ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପିମ୍ପୁଡ଼ିରେ ମଇଦା ମିଶାନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ସବୁ ଭଲ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ | ଗୋଟିଏ ଜିନିଷର ବିଶେଷ ନୋଟ୍ ନିଅ, ଯଦି ଫଳାଫଳଗୁଡିକ ତୁମର ଆଶା ପୂରଣ ନକରେ ତେବେ ହତାଶ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ଚେଷ୍ଟା କର | ପିଲାଟି ଭଲ କରିବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ | ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ତୁମେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିବ | ପିଲାମାନେ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବେ, ଘରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ଭଲ ହେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା ପାଇବା ଜାରି ରଖିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି – ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଆର୍ଥିକ କାରବାର ସମ୍ବନ୍ଧରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅ | ତୁମ ଶାଶୁମାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବ | ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସାହାଯ୍ୟରେ ତୁମେ ସହଜରେ ଜୀବନର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରିବ | ଆପଣ ଘରୋଇ ଜୀବନର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ସୁନ୍ଦର ସାଇଟରେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ରହଣି ଆୟୋଜନ କରାଯିବ | ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି ସମୁଦାୟ |

ତୁଳା ରାଶି : ଯଦି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖାଯାଏ, ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ଆପଣ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଭାବରେ ଏକ ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆଜି ଏକ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରବୃତ୍ତି ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ଆଜି ସର୍ବୋତ୍ତମ ହେବ | ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବେ | ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କାମର ଭାର ହୋଇପାରେ, କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ଦେଖାଯିବ | ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆରାମ ପାଇବ | ପରିବାର ସହିତ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଉପାସନା କର, ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଅ |

ବିଛା ରାଶି :ଆର୍ଥିକ କାରବାର କରିବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟିବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ, ଯେତେବେଳେ କି ଅନେକ ଥର ଏପରି ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିବା ନୂତନ ଯୋଜନା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଏବଂ ଅପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରିବ | ଠିକ୍ ସମୟରେ କୌଣସି ଖାଦ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ | ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କିମ୍ବା ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ଶାନ୍ତ ରୁହ ଏବଂ ତୁମେ ଯାହା ବି କର ତାହା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମକୁ ମନେରଖ | ଆପଣ ଜଣେ ଅତି ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ, ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହିତ ସ୍ମରଣୀୟ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ଏବଂ କ୍ଷତି ବୁଝିବା ଜରୁରୀ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଘର ବାହାରେ ଏକ ମନୋରମ ପରିବେଶ ରହିବ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି, ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଚରଣ କରନ୍ତି | ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସଚ୍ଚୋଟତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତି | ଯାହା ତୁମେ ଜାଣ ନାହିଁ ସେ ବିଷୟରେ ତୁମର ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ କର, କିନ୍ତୁ ବିନା କାରଣରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କର ନାହିଁ | ଛୋଟ ଘରର ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପ ଦେଇପାରେ | ବହୁ ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଖବର ମିଳିବ | ଶିକ୍ଷା ହେଉଛି ସଫଳତାର ଚାବିକାଠି | ଅନାବଶ୍ୟକ ଲୋକମାନେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ମୂର୍ଖ ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ନମ୍ରତା ଏବଂ ଚତୁରତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ କରି ତୁମେ ଏକ ଭଲ ପ୍ରତିଛବି ପାଇବ | ଆଜି ତୁମର ଆଶା ଶିଖରରେ ରହିବ ଏବଂ ତୁମର ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ତୁମର ଆଶା କୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ | ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଜ୍ଞାନକୁ ବ୍ୟବହାର କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ହେବ | ଆପଣ କାହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତାରିତ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରିବେ | ଜୀବନ ସାଥୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ |

ମୀନ ରାଶି – ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଭାବରେ ଦାନ କରିପାରିବେ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ | ବକ୍ତବ୍ୟର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନିଅ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମେ ଘରର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କଠାରୁ ସ୍ନେହ ପାଇବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଯଦି କେହି ତୁମ ପ୍ରତି ମନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କର ନାହିଁ | ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆରମ୍ଭରୁ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *