28 ଅପ୍ରେଲ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ :ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ଭଲ କାମରେ ପତି ସର୍ବଦା ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଜୀବନ-ସାଥୀ ସହିତ ଭଲ ବୁଝାମଣା ଜୀବନରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିବ | ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ସାଥୀ ସହିତ ଏକ ଖରାପ ସମ୍ପର୍କକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ | ବ୍ୟାୟାମ କରି ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ | ଆପଣ ହଠାତ୍ ଏକ ପୁରୁଣା ଯୋଜନାକୁ ହରାଇ ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |

ବୃଷ ରାଶି : ହନୁମାନ ଜୀ ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ, ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ | ତୁମର ଯୋଜନାବଦ୍ଧ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାରେ ତୁମେ କାହାର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବ | ତୁମର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅହେତୁକ ଉତ୍ସାହ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଆଣିବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ଏକ ବିଶେଷ ଉତ୍ସବର ଲାଭ ପାଇବେ | ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଏବଂ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ମିଥୁନଙ୍କର ତୁମର ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ ସହିତ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖ, ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମ ପାଖକୁ ଆସିବ | ବିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଏକ ପୁରୁଣା ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ | ଟଙ୍କା ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଜିଦ କାମ କରିବ ନାହିଁ | ଯଦି ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରର ବିଶେଷଜ୍ଞନ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ | ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ କ୍ୟାରିୟର କ୍ଷେତ୍ର ବାଛିବାବେଳେ ବହୁତ ସତର୍କ ଏବଂ ସତର୍କ ରୁହ | ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅଧିକ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ କୁହନ୍ତୁ | ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ଟିକିଏ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ପିମ୍ପୁଡ଼ିରେ ମଇଦା ମିଶାନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ସବୁ ଭଲ ହେବ |

ସିଂହ – ଆଜିର ଦିନ ସତେଜତା ଏବଂ ଫୂର୍ତ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ, ସୁନ୍ଦର ବସ୍ତ୍ର ଏବଂ ମିତ୍ର ତଥା ସ୍ଵଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଖୂବ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ସନ୍ତୋଷର ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ଏବଂ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ଅଟେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ।  ତରତର ହୋଇ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଜି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପଛରେ ଧନର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଖାଇବା ପିଇବା ଘରେ ହିଁ କରନ୍ତୁ ତେବେ ଭଲ ହେବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ରୁଚି, ଧ୍ୟାନ ତଥା ଜପ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଚିତ ମାର୍ଗକୁ ନେଇପାରିବ.ପ୍ରତିକାର-ବେଲ କାଠରେ ଚନ୍ଦନ ଘୋରି ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା – ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର କୃପାରେ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ମନରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା ଯୋଜନା ସଫଳ ହେବ। ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଆତ୍ମୀୟତା ବଢ଼ିବ। ତାଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟାପାରୀ ଏବଂ ଚାକିରିବାଲାଙ୍କୁ ନିଜ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାର ଯୋଗ ଅଟେ। ଧନ, ମାନ- ସମ୍ମାନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ସରକାରଙ୍କର ତରଫରୁ ଲାଭ ହେବ। ଅସୂଲୀ କିମ୍ବା ବ୍ୟାପାର କାମରେ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ବେଳେ ବେଳେ ଆପଣ ଅନ୍ୟମନସ୍କ କିମ୍ବା ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧିମତା ସହିତ କାମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।ମାନସିକ ରୂପରେ ଦ୍ଵିଧା ଅନୁଭବ ହେବାରୁ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ନିରର୍ଥକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ। ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନ ରଖିବାରେ ପରିଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ମନମାଳିନ୍ୟ ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି,ପ୍ରତିକାର-ଗୁଡ଼ ଓ ରୁଟି ଗାଈକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ

ତୁଳା – ଆପଣଙ୍କୁ ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପ୍ରେରଣା ମିଳିବ। ଅବଶ୍ୟ କିଛି ମାମଲାରେ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ଚାକିରି କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ବାତାବରଣ ରହିବ। ଲଘୁ ଯାତ୍ରାର ସଂଯୋଗ ଅଛି। ଭାଇ- ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମିଳାମିଶା ରହିବ। ସେଥିରେ ଲାଭ ହେବ। ମହିଳାମାନଙ୍କ ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।  ଆପଣ କେତେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଆଜି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି , ସେ ବିଷୟରେ ଚ଼ିନ୍ତା କରିବେ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ କଣ କରିବେ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରିବେ । ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପାଇବା ପାଇଁ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ଯଶ କୀର୍ତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାରେ ସରଳତା ରହିବ। ବ୍ୟାପାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାଗିଦାରୀ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ସକାରାତ୍ମକ ରହିବ। ବସ୍ତ୍ରାଭୂଷଣର କ୍ରୟରେ ମନ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ। ପ୍ରତିକାର-ଗୁଡ଼ ଓ ଗହମ ଷଣ୍ଢକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି କିଛି ନୂଆ ଅନୁଭୂତି ହୋଇପାରେ | ସାନ ଭାଇଭଉଣୀମାନେ ଜୀବନରେ ବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପରି, ସହଯୋଗ ହେବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରି ରଖ | ଯଦି କାହାର ହୃଦୟରେ ତିକ୍ତତା ଅଛି, ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା କର | ଏହା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭଲ କରିବ | ସମସ୍ତେ ତୁମର ଶବ୍ଦକୁ ଯତ୍ନର ସହ ଶୁଣିବେ | ଆଜି ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ |ପ୍ରତିକାର-ଗାଈକୁ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଦେବେ ।

ଧନୁ : ଆଜି ଆପଣ କାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି । ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ବହୁତ ଶିଘ୍ର କରିନିଅନ୍ତି ।ଏହି ଅଭ୍ୟାସକୁ ଆପଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ ନହେଲେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ଆପଣ ପଛରେ ହଇରାଣରେ ପଡ଼ିବେ । ପ୍ରେମର ସୁଖଦ ଅନୁଭବ ହେବ। ସୌଭାଗ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ। ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଆଜି ଲାଭର ଦିନ। ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ଭରି ରହିବ। ମହିଳା ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ତଥା ତାଙ୍କ ସହିତ ଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଆୟର ସାଧନରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ।ପ୍ରତିକାର- ଅସହାୟକୁ ନିରାଶ କରିବେ ନାହିଁ

ମକର ରାଶି : ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ରହିବ , ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ନିଜ ଅଧ୍ୟୟନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ କରିପାରିବେ , ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଲାଗିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆପଣ କୁଟନୀତି ଓ ଚତୁରତା ପ୍ରୟୋଗ କରି ଜିନିଷକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ , ଆପଣଙ୍କୁ ଅଚାନକ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ବାଣିରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିପାରିବେ ନାହିଁ , କେଉଁ ପ୍ରକାରର ବିବାଦ ହୋଇପାରେ , ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ତିକ୍ଷଣ୍ ଦିମାଗ ପକାଇବାର ସୁଅବସର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକ ମିଳାମିଶା କରିବାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ବ୍ୟବସ୍ଥା କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଲରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେବ , ପରିଜନଙ୍କ ଉପଦେଶରେ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସନ୍ତୋଷପ୍ରଦ ରହିବ , ସନ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ସଂବନ୍ଧିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ଆସିପାରେ , ସନ୍ତାନଙ୍କ ବିଚାର କିଛି ମତଭେଦ ହେବାରୁ ବିବାଦ ହେଇପାରେ । ଆପଣ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟକୁ ସ୍ୱତଃ କରିବେ , ଆପଣ ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଧିକା ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ମୀନ ରାଶି : ଆଜି କାମକୁ ଅଲଗା ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରିପାରିବେ , କ୍ୟାରିୟର ଓ ଦିଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାର କିଛି ଖାସ୍ ଲାଭ ମିଲିପାରିବ ନାହିଁ , ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଭଲ ରହିବ , ଆପଣ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିତ୍ରତାପୁର୍ଣ୍ଣ ସଂବନ୍ଧ ରଖିବେ , ଇଚ୍ଛାଓ ମହତ୍ତ୍ୱକାଂକ୍ଷା ପୁର୍ତ୍ତି ହେବ , ଆପଣ ନିଜ ଉତ୍କୃଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସରେ ଉନ୍ନତି କରିବେ , ଶତ୍ରୁଙ୍କ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ପ୍ରେମପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଫଳତା ମିଳିବ , ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଶାନ୍ତି ରଖିବାକୁ ହେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *