15 ଅପ୍ରେଲ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କର ଅଜିର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ : ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ରଚ଼ନାତ୍ମକତା ବହୁପରିମାଣରେ ଅଛି, ଆଜିକା ଦିନଟି ଆପଣ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିପାରନ୍ତି । ଆପଣ ବହୁଦିନରୁ କିଛି କହିବାକୁ ଚ଼ାହୁଁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ଆଜିକା ଦିନଟିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ନିଜର ରଚ଼ନାତ୍ମକତାକୁ ଅଭିବ୍ୟକ୍ତ କରି ପାରନ୍ତି । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଏବଂ ସାର୍ବଜନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ମିଳିବ। ପରିବାର ଏବଂ ଦାମ୍ପତ୍ୟଜୀବନରେ ସୁଖ-ସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିବେ। ମୌଜ-ମସ୍ତୀ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନରେ ଏବଂ ଭାଗିଦାରୀରେ ଲାଭ ହେବ। ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଭଲ ମିଳାମିଶା ରହିବ।ପ୍ରତିକାର- ଅସହାୟକୁ ନିରାଶ କରିବେ ନାହିଁ

ବୃଷ : କାର୍ଯ୍ୟ କୁଶଳତାର ଗୁଣ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁପରିମାଣରେ ଅଛି ଯାହା ଏହିଦିନ ଆହୁରୀ ଅଧିକ ବଢ଼ି ଯିବ । ଆପଣ ସକାରାତ୍ମକ ଏବଂ ରଚ଼ନାତ୍ମକ ଉର୍ଜାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ସହଜରେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜି ବାହାର କରିପାରିବେ । ବାଣୀ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ଆଜି ସନ୍ତାନ ଏବଂ ଜୀବନସାଥୀର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ। ମଉଜ-ସଉକ ତଥା ମନୋରଞ୍ଜନ ପଛରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଖାଇବା ପିଇବା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ।ପ୍ରତିକାର– ମୁଗଡାଲି ଧର୍ମସ୍ଥାନରେ ଦେବେ

ମିଥୁନ : ଆପଣଙ୍କ ସଂପ୍ରେଷଣ କଳା ଏବଂ ଦୃଢ଼ ନିଶ୍ଚୟ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ବହୁ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବେ । ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ, ସେତେବେଳେ ଏଗୁଡ଼ିକର ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କେତେ ମହତ୍ତ୍ୱ ବୁଝିପାରିବେ । ଆଜିର ଦିନରେ ଲାଭ ମିଳିବ। ପାରିବାରିକ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଜୀବନସାଥୀ ପଛରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ। ଅବିବାହିତ ଲୋକମାନଙ୍କର ବିବାହର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟାପାର ଏବଂ ଚାକିରିରେ ଆୟ ବଢ଼ିବ। ଘରେ ଶୁଭ-ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆୟୋଜନ ହେବ। ପ୍ରିୟଜନମାନଙ୍କ ମିଳନ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ।ପ୍ରତିକାର– ଆରାଧ୍ୟାଦେବୀଙ୍କୁ ଭୋଗ ଲଗେଇ ପିଲାଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିବେ।

କର୍କଟ : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଅଟକିଥିବା ସରକାରୀ ସମୃଦ୍ଧି କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକ ପୂରଣ ହୋଇଯିବ । ସେହି ସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକରୁ ହିଁ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ମିଳିବ ଯେଉଁଠି କି ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଉପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉନଥିଲା । ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନରମ ରହିପାରେ। ଛାତୀରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ପରିବାରରେ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦ ନ ହେଉ, ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ସମୟରେ ଭୋଜନ ନ ମିଳିବା ଉପରେ କ୍ରୋଧ ଆସିପାରେ।ପ୍ରତିକାର– ମସୁରଡାଲି ଧର୍ମସ୍ଥାନରେ ଦେବେ

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ପୁଣି ଟିକିଏ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ | ତୁମ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବ | ଆପଣ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଦିନକୁ ଦିନ କାମ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ପ୍ରତାରିତ ହୋଇପାରନ୍ତି |

କନ୍ୟା ରାଶି – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱାର୍ଥପରତା ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରେ | ଆଜି ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ ଏବଂ ଆପଣ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଏକ ଭଲ ବିନିଯୋଗରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର | ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏକାଠି ହେବେ | ତୁମର ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ତୁମର ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଏବଂ ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ |

ତୁଳା ରାଶି : ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର ନଚେତ୍ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ସାଙ୍ଗମାନେ ସହଯୋଗ କରିବେ | ପ୍ରେମ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ | ଯେକଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା ଅତ୍ୟଧିକ ଚାପ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିକୂଳ ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରେ | ତୁମ ମନରେ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନାରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିବ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ବିଛା ରାଶି : ତୁମର ଶାରୀରିକ ସୁସ୍ଥତା ଭଲ ହେବ | ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ସହିତ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ | ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମେ ପ୍ରଶଂସା ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିବ | ଲୋକମାନେ ସୁଖ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପାଇବେ | ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ | ପ୍ରେମିକ କିମ୍ବା ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ | ଆପଣ ଟିକେ ବିଚଳିତ ଏବଂ ହଜିଯାଇଥିବା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି | ସେଠାରେ ଅନେକ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ, ଦୟାକରି ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ସୁବିଧା ପାଇବେ | ଆର୍ଥିକ ମାମଲା ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିବ | ମନୋରଞ୍ଜନ ସୁଯୋଗ ରହିବ | ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ତୁମେ ଭଲ ସମୟ ପାଇବ | ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆସିବ | ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବକୁ ଦିଅ ନାହିଁ |ପ୍ରତିକାର-କୁକୁରକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି : କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ ଅଟେ | ଏକାଡେମିକ୍ ସ୍ତରରେ ଏକ ଅବସର ସମୟ ରହିବ | ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ବିରକ୍ତ ହେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ଆଶା କରିବେ | ଯଦି ତୁମେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବ, କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଏକାକୀ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର | ଦିନଟି ସମସ୍ୟାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ କିଛି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି, ଏହାକୁ କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ରହିବ |

କୁମ୍ଭ – ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ଆଜି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ବଦନାମ ହେଉନାହିଁ | ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଉଚ୍ଚକର୍ମଚାରୀ କିମ୍ବା ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଯୁକ୍ତି କିମ୍ବା ବିବାଦରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ | ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ରହିବେ | ଶତ୍ରୁମାନେ ନତମସ୍ତକ ହେବେ। ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ତୁମ କେଶକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ | ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ପାଇଁ ସହାୟକ ନୁହେଁ, ତାହା ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବ | ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳତା ଆଡକୁ ଗତି କର | ଏହି ଯୋଜନା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।ପ୍ରତିକାର-କୁକୁରକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ମୀନ ରାଶି – ଆଜି ଆପଣ ପରିବାରରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଆର୍ଥିକ ଆଚରଣ ଏବଂ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗରେ ଅଧିକ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ ଦିନଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନୁକୂଳ ନୁହେଁ, ଆୟ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ | କ୍ଷେତ୍ରର ସୁସଙ୍ଗତତାକୁ ନେଇ ଆପଣ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ତୁମର ଶକ୍ତିକୁ ବ୍ୟର୍ଥ ଚିନ୍ତାରେ ରଖିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହାକୁ ସକରାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରଖ, ଏହା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |ପ୍ରତିକାର-ଅସହାୟକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *