17 ମାର୍ଚ 2020 ମଙ୍ଗଳବାର ରାଶିଫଳ – ଏହି ସବୁ ରାଶି ଏବେଠୁ ହୁଅନ୍ତୁ ସର୍ତକ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବୁଝାମଣାର ଗତିବିଧିଗୁଡିକରେ ନଜର ରଖିବେ , ବିବାହିତଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ସ୍ମରଣୀୟ ରହିବ , ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ କର୍ମବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ , ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଥକା ଅନୁଭବ କରିବେ , ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ସହ କଟିବ , କିଛି ନୁଆ ଶିଖିବାପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ରହିବେ , ଛୁଆଙ୍କ ଉନ୍ନତିରୁ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ , ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଶଂସା ହେବ , ହୋଲିର ଖୁସିରେ ସବୁ ଦୁଃଖ ଦୂର ହୋଇପାରେ ।

ବୃଷ ରାଶି : ହୋଲିର ଉତ୍ସବରେ ବୃଷ ରାଶିର ସଂମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିଯିବ,  ବାହାନ ପ୍ରୟୋଗରେ ସାବଧନତା ରୁହନ୍ତୁ , କାମର ବୋଝ ରହିବ , ଚିନ୍ତା ଆଣିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ , ଭବିଷ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି , ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂବନ୍ଧି ମାମଲାରେ ଚିନ୍ତା କମ୍ ହୋଇଯିବ , ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପଦେଶରେ ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣତା ରହିବ । ସମାଜର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗୁଆ ରହିବେ , ମିତ୍ର ଓ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ , ଧାର୍ମିକ ଗତିବିଧିଗୁଡିକ ସାମିଲ୍ ହେବ ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ହୋଲିର ଦିନ ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ସଂଚାର ହେବ , ଆପଣଙ୍କ କିଛି ବାଧାଗୁଡିକ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ , ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳରେ ଆପଣଙ୍କ ବରିଷ୍ଠଙ୍କ ସମର୍ଥନ ହାସିଲ୍ କରିବେ , ଧର୍ମର ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧା ରହିବ , ଆଜି ଆପଣ କେଉଁ ବିବାଦରେ ପଡନ୍ତୁ ନାହିଁ , ପୁରୁଣା କାମ ନିପଟାଇବା ପାଇଁ ଅଧିକା ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ , ଯେଉଁ ଲୋକ ଅବିବାହିତ ଅଛନ୍ତି , ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନ ଶୁଭ ରହିବ ।

କର୍କଟ : ଆଜି ଆପଣ ରାଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି, ନିଜ ରାଗଉପରେ ପୂରାପୁରି ଭାବରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ । କିଛିବି ହେଉ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ସାର୍ବଜନୀନ ସ୍ଥାନରେ କଳିଠାରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ । ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମନୋରଞ୍ଜନର ଦିନ ଅଟେ। ମିତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଟି କିମ୍ବା ପିକନିକରେ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ବିତିବ। ବସ୍ତ୍ରାଭୂଷଣ, ବାହନ ତଥା ଭୋଜନ ଭଲ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ।

ସିଂହ – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମିୟମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ  କରିବେ । ସେମାନଙ୍କ ଛୋଟ ଛୋଟ ଚ଼େଷ୍ଟା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁଯିବ । ସେମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ଭଲ ପାଇବା ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇବେ । ଆଜି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ,ବହୁଦିନର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଆପଣ କରିଦେଲେ ଯାହା ଆପଣ ବହୁ ଦିନରୁ କରିପାରୁ ନଥିଲେ । ଏହି ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚ଼ାଲିଥିଲା । ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ଯୋଗୁଁ ଅତିରିକ୍ତ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାପାଇଁ ଉପଦେଶ। କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତି ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ଆର୍ଥିକ ମାମଲାରେ କିମ୍ବା ଆଦାନ-ପ୍ରଦାନରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ପାରିବାରିକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡ଼ା ହୋଇପାରେ। ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାର ମନ ଉପରେ ରହିବ,ପ୍ରତିକାର- ଚଣାଡାଲି ଓ ଗୁଡ ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା – ଆଜି ଆପଣ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଭାବିଚ଼ିନ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ,କାରଣ ଆପଣ ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପଶ୍ଚାତାପ ଯେପରି କରିବାକୁ ନ ପଡ଼େ । ତରତର ହୋଇ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।  ଆପଣ ଘରେ ରହିକରି ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଖୁବ ମଜା କରନ୍ତୁ ।ଏହି ଛୋଟ ଦୁଇଟି କଥା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଆହୁରୀ ଦୃଢ କରିବ । ଘରସଜ୍ଜା ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ନୂଆ ଘରପାଇଁ ଦ୍ରବ୍ୟ କିଣିବାର ସଂଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କ ଏବଂ ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଲାଭ ତଥା ପଦୋନ୍ନତିର ଆଶା ରଖିପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ। ସରକାରୀ ଲାଭ ମିଳିବ। ଆପଣଙ୍କ ମାନ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ,ପ୍ରତିକାର– ଅସହାୟଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ।

ତୁଳା ରାଶି : ଖରାପ୍ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଛାଡିବାର ଆଜି ଉତ୍ତମ ଦିନ ଅଛି , ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ମିଳିପାରେ , ଆଖିରେ ଆଘାତ ଓ ରୋଗରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ଭାଗିଦାରୀରେ ଆଜି ଲାଭର ସ୍ରୋତ ଅଛି , ଅତଃ ମନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତୁ , ଚାକିରି ପେଶା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଯଥା ସ୍ଥିତି ରହିବ , ଆର୍ଥିକ ବିଷୟରେ ସାବଧାନୀ ରଖନ୍ତୁ , କ୍ରୋଧ ବୃଦ୍ଧି ହେବ , ବୁଝିବିଚାରି କାମ କରନ୍ତୁ , ବିବାଦରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ , ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ କ୍ଷୀର ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ବିଛା ରାଶି : ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ଓ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଘରର୍ ବାତାବରଣ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ପ୍ରୟାସ୍ କରିବେ , ସନ୍ତାନର ସୁଖ ଅନୁଭୁତି ହେବ , ଓ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବ , କେଉଁ ଅନହୋନି ହେବାର ଶଙ୍କା ରହିବ,  ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ହୋଇପାରେ,  ଶୁଭ ସମାଚାର ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଦିନ ବିଛା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ରତ ରଖିବା ଉଚିତ୍ , ଓ ସଂନ୍ଧ୍ୟାସମୟରେ ଶିବଙ୍କର ସ୍ମୃତି କରନ୍ତୁ , ବହୁତ ଲାଭ ହେବ ।

ଧନୁ ରାଶି ; ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସାବଧାନୀରେ କାମ କରିବାର ଦରକାର ଅଛି , ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜାତକରେ ସହଯୋଗ ମିଳିବ , ତାଙ୍କୁ ଉପଦେଶ ନେଇ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରିବା ଲାଭକାରୀ ହେବ , ଆପଣଙ୍କୁ ସମାଜରେ ଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ ଲୋକଙ୍କର ସମ୍ମାନ ମିଳିପାରିବ , ବାହାନ କିମ୍ବା ମେସିନାରୀ ଜିନିଷର ଉପଯୋଗ କରିବାରେ ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ , ଶାରରୀକ ହାନି ହୋଇପାରେ,  ମନମୁତାବିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ଦ୍ୱାରା ସବୁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ , ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଆଜମାନ୍ତୁ ନାହିଁ

ମକର – ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଫଳଦାୟୀ । ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଶୁଭତ୍ୱ କାରଣରୁ ପାରିବାରିିକ ସମସ୍ୟାର ସରଳ ସମାଧାନ କରି ମନକୁ ହାଲୁକା କରିବେ । ବହୁତ ଦିନରୁ ସ୍ଥଗିତ କାମକୁ ପୂରା ଦମରେ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମରେ ନିଜକୁ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ କରିପାରିବେ । ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ରହିବ । ଚାକିରି ତଲାସରେ ଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଭଲ ଚାକିରି ମିଳିବ । ଆଜିର ପ୍ରତ୍ୟୁଷ ଯାତ୍ରାରେ ସଫଳତା ପାଇବା ସଙ୍ଗକୁ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହ କୈାଣସି ନୂତନ କର୍ମାରମ୍ଭର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଶିଳ୍ପ, ବାଣିଜ୍ୟ, ପରିବହନ ଓ ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗି ରହିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖପ୍ରଦ ରହିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଗୋଳାପୀ । ଆରାଧନା: ମାଆ ବିମଳା ।

କୁମ୍ଭ – ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମନ ବଳାଇବେ । ଦ୍ୱାଦଶଭାବରେ ଶନି ଆପଣଙ୍କୁ କର୍ମଜଞ୍ଜାଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନିଦ୍ରାଜନିତ କ୍ଳାନ୍ତି ଓ ଅବସନ୍ନ କରାଇପାରେ । ଶୁଭକାମ କରି ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ କିନ୍ତୁ ମୁଖଭାବରେ ଶନି ପ୍ରଭାବରୁ ଆପଣଙ୍କ ନୀରବତା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସନ୍ଦେହକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ । ଆର୍ଥିକ ଦିଗରୁ କିଛିଟା ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିବ, ଅବଶ୍ୟ ସମାଧାନର ପନ୍ଥା ଖୋଜି ପାଇବେ । ଅଫିସରେ ସହକର୍ମୀ ମାନଙ୍କ ସହ ବ୍ୟବହାର ଭଲ ରହିବ ଓ ସମୟ ଅବଶ୍ୟ ଖୁସୀରେ କଟିଯିବ । ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ହେବ । ଚାକିରିଜୀବୀଙ୍କ ଲାଗି ଭଲ ସୁଯୋଗ ଆସିବ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପରିବାର ସହିତ ହସଖୁସିର ସମୟ କଟିବ । ସାହିତ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା, ସଭା ସମିତିରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଗୋଲାପୀ । ଆରାଧନା: ମାଆ ଗାୟତ୍ରୀ ।

ମୀନ – ପାରିବାରରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ରହିବେ । ଭାଗ୍ୟସ୍ଥାନ ପ୍ରତି ଗୁରୁଦୃଷ୍ଟି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ ସକାଶେ ଅନୁକୂଳ ରହିବ । ବ୍ୟବସାୟ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଆଶାତୀତ ଲାଭ ମିଳିବ । ଅଫିସରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ଵାସ ଓ ଦୃଢତା ଯୋଗୁଁ ସମ୍ମାନର ଆଧିକାରୀ ହୋଇପାରିବେ । ଆନୁଷ୍ଠାନିକ, ସଭାସମିତି, ବନ୍ଧୁ ମିଳନ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନଟିଏ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ରହିବ । ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହଠାତ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯାହା କି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ କେତେକ ଘଟଣାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଅବିବାହିତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆଜି ପ୍ରେମ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଫିକା ହଳଦିଆ । ଆରାଧନା: ବାବା କପିଳାସ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *