11 ମାର୍ଚ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

rasi-phala

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମୟରେ ମନରେ ଦ୍ୱେଷ ଭାବନା ବିଲକୁଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , ବିଦେଶୀ ସଂମ୍ପର୍କ ବାଲା ଲୋକଙ୍କ କିଛି ଅଚାନକ ଲାଭ ମିଳିବ , ଓ ଯାତ୍ରା ବି ହୋଇପାରିବ , ପରିବାରର ସହଯୋଗ ମିଳିବ , ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖଦ ରହିବ , ଯୋଜନା ଫଳିଭୁତ ହେବ , ଘର ପରିବାରରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ , ଅଚାନକ ବିବାହର ଶୁଭ ସମାଚାର ମିଳିବାର ଯୋଗ ହେଉଛି , ଶାନ୍ତ ଓ ଚିନ୍ତା ରହିତ ଚେଷ୍ଟା କରିବ , ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାବିବା ଶକ୍ତି ବଢିବ ।

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷ ରୁପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ହେବ , ଛୁଆଙ୍କ ପ୍ରଗତି ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ରହିବ , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସଫଳତା ବହୁତ ପାଖାପାଖି ରହିବ , ନିଜ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ହାସିଲ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ବଢିବ , ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନ କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଅଧିକାରୀଗଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ , ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକତା ପୁର୍ଣ୍ଣ କରିବେ , ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ତ ରହିବ , କିନ୍ତୁ ସ୍ୱଭାବର ଚିଡଚିଡାପଣ ହୋଇପାରେ  ପାରିବାରିକ କାମ କରିବାର ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସାଥ୍ ମିଳିବ ।

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆପଣଙ୍କ ରୋଜଗାରର ନୁଆ ଅବସର ଖୋଲିଯିବ , ଆପଣଙ୍କ କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱକାଂକ୍ଷାଗୁଡିକ ପୁରା ହୋଇଯିବ , ଓ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଛି ନୁଆ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହୋଇପାରେ , କେଉଁ ବଡ କାମ ଦାୟିତ୍ୱ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ , ରୋମାନ୍ସ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଅଛି , ଚାକିରି ପ୍ରମୋଶନ ମିଳିପାରେ , ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ , ରାଜନୈତିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ , ଲଭ୍ ଲାଇଫ୍ ଶାନଦାର୍ ରହିବ , ଦରକାର ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଆଜି ଛୋଟ ମୋଟ ଜିନିଷ ବଡ ଫାଇଦା ହୋଇପାରିବ ।

କର୍କଟ – ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ଲାଗି ସୁଖ ସମ୍ଭାର ନେଇ ଆସିବ । ରାଶ୍ୟାଧିପ ସ୍ଵଗୃହସ୍ଥ ଯୋଗୁଁ ସୁସ୍ଥତା ଫେରି ଆସିବ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ କ୍ରମଶଃ ଦୂରେଇଯିବ । ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିନା ଦ୍ଵିଦ୍ଧାରେ ସମ୍ପାଦନ କରିପାରିବେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଶାତୀତ ଲାଭ ପାଇବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଯେତେଟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଜଟିଳ ମନେ କରୁଛନ୍ତି ବାସ୍ତବରେ ସେମିତି କିଛି ହେବ ନାହିଁ । ଉପରିସ୍ଥଙ୍କ ଆଦେଶପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇ ଅଫିସରେ ନୂତନ ଦାୟିତ୍ୱ ହାତକୁ ନେବାକୁ ପଡିପାରେ । ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଧାରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ । ମାନସିକ ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତା, ଶତୃବଧା ଦୂରେଇ ଯିବ । ଅପରାହ୍ନରେ କୌଣସି ଦୁଖଃଦ ସମ୍ବାଦ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିବ, ଯାହାଫଳରେ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ପରସ୍ପରକୁ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ କରି ଗଠନମୂଳକ ଦିଗପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଓ ଉତ୍ତମ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ହଳଦିଆ । ଆରାଧନା: ବାବା କପିଳସ ।

ସିଂହ – ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳମୟ ରହିବ । ଏକଦଶସ୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଚନ୍ଦ୍ର, ଆପଣଙ୍କ ବିଚାର ଧାରାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ । ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସବୁ କାମ କରିବେ । ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ମିଶିବେ । ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ, ସମସ୍ୟାର ସରଳ ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଗଠନମୂଳକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଆଗେଇ ଯିବାର ପାଇଁ ରାସ୍ତା ମିଳିଯିବା । ଆର୍ଥିକ ଦିଗରୁ ଉପକୃତ ହେବେ ଓ ସ୍ଥଗିତ କାମଗୁଡିକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପୂର୍ବ ସାହସିକତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ସାମ୍ବାଦିକତା, ପ୍ରଶାସନ, ରାଜନୀତି, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତରେ ସୁନାମ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ପରିବାରରେ ପାରସ୍ପରିକ ସହଯୋଗ ପରିବେଶକୁ ସରସ, ସୁନ୍ଦର କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ । ପ୍ରେମିକ ପ୍ରେମିକା ମାନେ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଭ୍ରମଣକରି ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରିବେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଗୋଲାପି । ଆରାଧନା: ସନ୍ତୋଷୀ ମାତା ।

କନ୍ୟା – ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଲାଗି ଦିନଟି ଭଲ । ବଳବାନ୍‌ ରାହୁ କର୍ମଭାବରେ ଥିବାରୁ ସ୍ଥଗିତ କାମକୁ ପୂରାଦମ୍‌ରେ କରି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ । ବିଭିନ୍ନ ଦିଗରୁ ଅର୍ଥାଗମର ଯୋଜନାକୁ ସାକାର କରାଇପାରନ୍ତି । ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରୋକ୍ଷ ଶତ୍ରୁତା ସାମୟିକ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଟି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକାରତ୍ମକ ଫଳ ପାଇବେ । କାରବାରରେ ବଡ଼ ସଉଦା ହେବ । କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇଚ୍ଛା ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଡି ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବେ । ପରିବାରରେ କାହାର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଯୋଗୁ ମାନସିକ ସୁସ୍ଥତା ବ୍ୟାହତ ହେବ । ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମଧୁରତା ବଢ଼ିବ । ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିବା ସମ୍ପର୍କ ପୁଣି ଠାରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଧଳା । ଆରାଧନା: ମାଆ ଦୁର୍ଗା ।

ତୁଳା – ଆଜି ଆପଣ ନରମ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରି କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । ନିଜର ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନାକୁ ଦୂରେଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ମଜବୁତ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ଆଣି ଦେବ । ଆଜି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ । ଏହି ସମୟ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତିକୁ ମନେପକେଇବାର ସମୟ ଅଟେ । କ୍ରୋଧ ଏବଂ ହତାସାର ଭାବନା ନିଜର ମନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ନପକାଉ ସେଥିପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଶାରୀରିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଟିକେ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ଖାଦ୍ୟ-ପାନୀୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଘର-ପରିବାରର ଚିନ୍ତା ସାଥିରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଚିନ୍ତିତ ରହିବେ|ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। କଫ, ଶ୍ୱାସ କିମ୍ବା ପେଟର ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୂପରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିପାରନ୍ତି,ପ୍ରତିକାର– ଶିବମନ୍ଦିରରେ କଞ୍ଚାକ୍ଷୀର ଢାଳି ପାଦୁକ ପାନ କରନ୍ତୁ।

ବିଛା – ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜର କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ବିଷୟଟି ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ହୋଇପାରିଥାଏ,ନ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ପାରିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ ହେବ । ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛନ୍ତି , ତେବେ ଆପଣ ନିଜର ଲୋକମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନିଅନ୍ତୁ । ଆପଣ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାର ସାହାଯ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିପାରିବ । ସେଥିପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ କୁଣ୍ଠା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଅହଂକାରର କାରଣରୁ ଝଗଡ଼ା ହେବାର ଆଶଂକା ଅଛି। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ସହିତ ଆଜିର ଦିନ କଟିବ। ସ୍ଵଭାବରେ ଉତ୍ତେଜନାଯୋଗୁଁ କାମ ବିଗିଡ଼ିବାର ଆଶଂକା ଅଛି,ପ୍ରତିକାର – ଷଣ୍ଢକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସବୁ ପ୍ରକାରର କୁ ଶକ୍ତିର ନାଶ ହେବ , ଧନର ବାଧା କାରଣରୁ ବିତ୍ତିୟ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ , ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ରହିବ , ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳ ହେବାରେ କେହି ଅଟକାଇପାରିବେ ନାହିଁ , କମ୍ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ , ଓ ନିଜର ରହସ୍ୟକୁ ପର୍ଦାଫାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ,ଫାଲତୁ ବିବାଦରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ , କାର୍ଯ୍ୟସିଦ୍ଧି ହେବ , ପ୍ରଥମ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳିବ ।

ମକର ରାଶି : ଆପଣ ନିଜ କାମ ଓ ପାରିବାରିକ ସଂବନ୍ଧରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର୍ ମତଭେଦ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ,ଧନ ସଂବନ୍ଧି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୁର କରିଲେ ସମୃଦ୍ଧି ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହେବେ , ଦାନ ଲାଭକାରୀ ହୋଇପାରେ , ଅଜଣା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ , କିଣାକିଣି ଉପରେ ଦିନ ପକ୍ଷରେ ନାହିଁ , ହୋଇପାରିବ ଯଦି ସପିଙ୍ଗ୍ କରିବା ଯୋଜନା ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ , କୁଟୁମ୍ବ ପରିବାରରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ , କେଉଁ ମିତ୍ରଙ୍କର୍ ସହଯୋଗରେ କାରୋବାରରସ୍ଥିତି ସୁଧାର ଆସିବ , ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆପଣଙ୍କ ସଂବନ୍ଧରେ ସୁଧାର ଆସିବ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି : କେଉଁ ପୁରୁଣା ନିବେଶରୁ ଭଲ ଆମଦାନୀ ହୋଇପାରେ , ଅନୈତିକ ସଂବନ୍ଧରେ ଛବି ଖରାପ ହୋଇପାରେ , କାମ କାର୍ଯ୍ୟରେ କଠିନତା ଆସିବ , ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିପାରେ , ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ଓ ପ୍ରେମ ରହିବ , କରଜ ସୁଝିବାପାଇଁ ପୁରା ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିବେ,  ପରିବାରକୁ ସମୟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ , ନ୍ୟାୟାଳୟିନ ମାମଲାରେ ସଫଳତା ସଂମ୍ଭାବନା ରହୁଛି ।

ମୀନ ରାଶି : ନୁଆ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ , ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଶତ୍ରୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ , ପ୍ରଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ , କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ବିଜୟ ହାସିଲ୍ କରିବେ , ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କର ସହ ସାକ୍ଷାତ ହେବ , ମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ , ଧର୍ମର ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧା ବଢିବ , ଭାଇ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଆଜି ସହଯୋଗପୁର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରେମପୁର୍ଣ୍ଣ ରହିବ , ବାଣିରେ ସଂଯମତା ରଖନ୍ତୁ , ବହୁତ ଜଲଦି ଆପଣ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି , ଆଜି ନିଜ ଆଳସରୁ କାମ କରିନପାରନ୍ତି , କିଛି ଜରୁରୀ କାମ ଆଗାମୀ ଦିନକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇପାରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *