18 ବର୍ଷରୁ କମ ବୟସ ଝିଅମାନଙ୍କର ୫ଟି ଦୁର୍ବଳତା । ଥରେ ଜାଣି ନିଆନ୍ତୁ

13to17

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ 17 ବର୍ଷ ରୁ କମ୍ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା ବିଷୟରେ ପରିଚିତ କରେଇବା ପାଇଁ ଆସିଛୁ । ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସୂଚନା ଦେବୁ କି କଣ ପାଇଁ ଏହି କମ୍ ବୟସ ର ଝିଅ ମାନେ ବହୁତ ଜଲ୍ଦି ପ୍ରେମରେ ପଡି ଜାଇ ଥାନ୍ତି । ଏମାନେ କେଉଁ ବୟସ ର ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏହି ସବୁ ବିଷୟ ରେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରିବୁ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ମୋଟେ ବି ସମୟ ନଷ୍ଟ ନ କରି ଆରମ୍ଭ କରିବା ।

ଯଦି ଆମେ କମ୍ ବୟସର ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପବିଷୟରେ ପ୍ରଥମ କଥା କହିବା ତେବେ ସେମାନେ ସବୁ ବେଳେ କମ୍ ଦିମାଗ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଯେଉଁ ରାସ୍ତା ପଡି ଥାଏ ସେମାନେ ସେହି ରାସ୍ତାକୁ ହିଁ ଠିକ୍ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ଆମେ କମ୍ ବୟସ ର ଝିଅ ମାନେ 13 ରୁ 17 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କହୁଛୁ । ଏମାନେ ଏହି ରାସ୍ତା ରେ ନୂଆ ନୂଆ ପାଦଦେଇ ଥାନ୍ତି ତ କେବଳ ସେହିଥି ପାଇଁ ସେମାନେ ସବୁ ବେଳେ ସବୁ କଥାକୁ ହାଲ୍କା ରେ ନିଅନ୍ତି । ଜାହା ଫଳ ରେ ସେମାନେ ଏହି ବୟସ ରେ ବହୁତ ବଡ ବଡ ଭୁଲ ମଧ୍ୟ କରି ଥାନ୍ତି । ଆଉ ଏମିତି ବି କିଛି ଝିଅ ମାନେ ରହିଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ମାନେ ଏହି ବୟସ ରେ ଖରାପ୍ ରାସ୍ତା ବାଛି ନିଅନ୍ତି ।

ସେମାନେ ପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କୁ ନିଜର ହବି ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମଜା ବାହାରି ଜାଇ ଥାଏ । ହେଲେ ସେହି ସମୟ ରେ ସେମାନେ ପସ୍ତେଇବା ପାଇଁ ଲାଗନ୍ତି । ସେହି ପରି ବେଳେ ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ପଟେଇବା ବିଷୟରେ କହିବା ସେମାନଙ୍କୁ କେହି ବି ପଟେଇ ପାରିବେ । ସେହି ପରି ବେଳେ ଯଦି ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା ବିଷୟ ରେ କହିବୁ ସେମାନେ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶିଘ୍ର ଇମପ୍ରେସନ୍ ହୋଇ ଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଙ୍କ ପାଖରେ ସେତିକି ହିଁ ଟେଲେଣ୍ଟ ଥିବା ଦରକାର । ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସେତିକି ସୁବିଧା ମିଳିବା ଦରକାର ।

ଆପଣ ମାନେ ଯେପରି କି ଝିଅ ମାନଙ୍କ ସହିତ କଥା ବାର୍ତା ସଠିକ୍ ଭାବେ କହି ପାରୁ ଥିବେ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ଏଣ୍ଟରଟେନ୍ କରି ପାରୁ ଥିଲେ ସୋମାନଙ୍କୁ ପଟେଇବା ବହୁତ ସହଜ ହୋଇ ପଡେ ।ଗୋଟିଏ ଟିନ ଏଜର ଝିଅ ସବୁ ବେଳେ ତାର ତାରିଫ ଶୁଣିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରେ , ତେଣୁ ମଝିରେ ମଝିରେ ବିନା କାରଣରେ ତାର ତାରିଫ କରନ୍ତୁ , ଦେଖିବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିବାକୁ ଲାଗିବ । ସେହି ପରି ଭାବେ ଯଦି ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ବିଷୟ ରେ କହିବୁ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ନିଜର ବୟସ ଠାରୁ ବଡ ପୁଅ ଏବଂ ନିଜର ସମାନ ବୟସ ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ପସନ୍ଦ କରି ଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *