ଘରୁ ବାହାରିବାବେଳେ ଏହି ସଙ୍କେତ ଦେଖିଲେ – ଆପଣଙ୍କର ବେଳା ଖରାପ ପଡ଼ିଜିବ

subha-asubha

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ । ବନ୍ଧୁ ମାନେ ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟ ରେ ଏହି ପରି ଭାବେ ସଂଙ୍କେତ ଦେଖୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଯାତ୍ରା ରେ କ୍ଷେତି ଘଟେଇ ପାରେ । ଏହାମ ସହିତ ଆମେ ଏହି ସବୁ ରୋକିବାର କିଛି ଉପାୟ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ । ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଯତେ ବେଳେ ଆପଣ ମାନେ ଯାତ୍ରା ର ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଯଦି ଦୁଇଟି ବିଲେଇ ଙ୍କ ଝଗଡା କରୁ ଥିବାର ଦେଖି ଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଅଶୁଭ ହୋଇ ଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମାନେ କେବେ ବି ଘରୁ ବାହାରୁ ଥିବା ସମୟ ରେ ପଡିଶା ବା ଘରେ କଳହ ହେଉ ଥାଏ । ତେବେ ସେହି ସମୟ ରେ କଦାପୀ ଘରୁ ପାଦ କାଣନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ମୋଟେ ବି ଶୁଭ ଫଳ ନୁହେଁ ବୋଲି ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ।

ସେହି ପରି ଭାବେ ଆପଣ ମାନେ ଘରୁ ପଦାକୁ ଗୋଡ ବାହାର କରୁ ଥିବା ସମୟ ରେ ଘରେ କୈଣସି ଲୋକ କାନ୍ଦୁ ଥିବାର ବା ମାଆ କାନ୍ଧୁ ଥିଲେ । ତେବେ ତାହା ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଅଶୁଭ ହୋଇ ଥାଏ । ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟ ରେ କୈଣସି କୁ ଅସ୍ୱଚ୍ଛ ଅବସ୍ତା ରେ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳ ହୋଇ ନ ଥାଏ । ଏହା ଆପଣ ମାନେ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖନ୍ତୁ । ଏହି ପରି ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ନ ହୋଇ ପାରେ ବୋଲି ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ସେହି ପରି ଭାବେ ଯଦି ଆପଣ ମାନେ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟ ରେ ହଠାତ୍ ମାତ୍ରେ ବୃଷ୍ଟି ଆସି ଯାଏ । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣ ମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ବାଧା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାକୁ ଜାଉଛି । ଏବଂ ଆପଣ ମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବି ସଫଳ ହୋଇ ନ ପାରେ ।

owl12

ଯଦି କେବେ ଆପଣ ମାନେ ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟ ରେ ନିଜର ପିନ୍ଧିବା ବସ୍ତ୍ର କୁ ଖୋଜି ପାଉ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଆଜି ଦିନ ରେ ବହୁତ ଲେଟ୍ ବା ସଫଳ ହେବ ନାହିଁ । ଯଦି ସେହି ଦିନ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ନିହାତି ଭାବେ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇ କରି ଜାଆନ୍ତୁ । ଯଦି ଯାତ୍ରା ସମୟ ରେ ବିଲେଇ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ରାସ୍ତା କାଟେ ତେବେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବି ଏହା ଗୋଟିଏ ଶୁଭ ସଂଙକେତ ନୁହେଁ ବୋଲି ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ସବୁ ବେଳେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଦହୀ ବା ମିଠି ଚିନି ର ପାଣି କୁ ସେବନ କରି ହିଁ ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *